ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

IX. Türk Medenî Usûl ve İcra İflâs Hukukçuları Toplantısının Konusu: Arabuluculuk

E-posta Yazdır PDF

2002 yılından beri düzenli olarak sürdürülen Türk Medenî Usûl ve İcra İflâs Hukukçuları Toplantılarının dokuzuncusu, 15-16 Ekim 2010 tarihleri arasında, Ankara Hakimevi'nde yapılacaktır. Bu yılki toplantının konusu, “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk” olarak belirlenmiştir.Toplantı programı şu şekildedir:

Devamını oku...
 

Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Çalışma Raporu 2008 - 2010

E-posta Yazdır PDF

2004 yılı Aralık ayında kurulan Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi (AUÇM) gönüllü meslektaşlarımızın katılımı ile Ocak 2005 ayından itibaren toplanmaya başlamıştır. AUÇM Yönetmeliği, Baromuz Yönetim Kurulu tarafından 23.2.2005 günlü toplantısında 20/2 sayılı kararı ile kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Devamını oku...
 

Trabzonda Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk semineri yapıldı

E-posta Yazdır PDF

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Tuncay Tutar, hukuki uyuşmazlıklarda arabuluculuk konusunda 'Mutlaka bir yerinden uygulamaya başlamamız gerekiyor. Uygulama sırasında eksiğini, gediğini takip edip, daha güzeli hep birlikte yakalamaya çalışmalıyız' dedi.

Devamını oku...
 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Akran Arabuluculuk Kursu

E-posta Yazdır PDF

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından, okul yönetimi konusunda Yatılı ilköğretim bölge okulları rehber öğretmenlerini bilgilendirmek ve Akran Arabuluculuğu programının YİBO’ların da  etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamak için bir eğitim düzenlenmesine karar verilmiştir. Eğitim duyurusu şu şekildedir:

Devamını oku...
 

Boşanma ve Boşanma Arabuluculuğu

E-posta Yazdır PDF

Boşanma

Boşanma resmi olarak evli olan iki kişinin mahkeme kararı ile ayrılmaları ile sonuçlanan bir süreçtir. Boşanma tıpkı evlilik gibi bir olay değil bir olgudur. Uzmanlar kötü giden bir evliliktense iyi bir boşanmanın hem çift hem de çocuklar için daha iyi olduğunu vurgulamaktadır.

Devamını oku...
 


Sayfa 11 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 11 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

İnsanın evrendeki durumu, bir kedinin kitaplıktaki durumu gibidir; görür ve dinler ama hiç bir şey anlamaz

William Jones