ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Ankara Barosu Başkanı Av. Vedat Ahsen Çoşarın Konuşması

E-posta Yazdır PDF

Konya Ticaret Odası ev sahipliğinde 8 - 9 Aralık 2009 tarihlerinde Düzenlenen, Türkiye'de Ticari ve Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konulu Kongrenin ilk gününde, Ankara Barosu Başkanı Av. Vedat Ahsen Coşar tarafından yapılan açılış konuşmasının metni:

Devamını oku...
 

Arabuluculukta Hollanda Deneyimi

E-posta Yazdır PDF

05-06 Kasım 2009 tarihinde düzenlenen Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sempozyumu’nda Hollanda Mahkeme Bağlantılı Arabuluculuk Kurumu yöneticisi ve 1999 yılında beri Hollanda’da mahkeme bağlantılı arabuluculuk sürecinin başlatılması ve yönlendirilmesinde önemli rol oynayan Macheld Pel ‘in konu ile ilgili paylaştığı deneyimleri ve görüşleri şu şekildedir;

Devamını oku...
 

Aile Arabuluculuğu

E-posta Yazdır PDF

Dünden bugüne her anımız, doğamızdan kaynaklanan ihtiyaçların giderilmesine odaklanmıştır. İhtiyaçlarımızı maddi ve manevi ihtiyaçlar olarak ayrımlamak mümkündür. Toplumsal yaşantı geçen her gün gelişir ve çeşitlenirken barınma, beslenme, sahip olma gibi maddi ihtiyaçların giderilmesine yönelik kaygılar, sevme, sevilme, kabul görme gibi manevi ihtiyaçların giderilmesine nazaran daha önemli hale gelmiştir.

Devamını oku...
 

Arabuluculukta Slovenya Deneyimi

E-posta Yazdır PDF

Slovenya’nın arabuluculuk hakkındaki deneyimleri gelecekteki uygulamamız ve yapacağımız tercihler açısından yol gösterebilecek niteliktedir. Slovenya deneyimini Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sempozyumunda sunum yapan, uzun yıllar hâkimlik yapmış deneyimli bir uygulayıcı ve AB Komisyonu tarafından ödüllendirilmiş bir siyasetçi olan Slovenya Adalet Bakanı Sn. Ales Zalar’dan dinleme imkânı bulduk.

Devamını oku...
 

Uzlaşma Uygulamasına Dair Değerlendirmeler

E-posta Yazdır PDF

Sanayi ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda ihtiyaç ve beklentilerin yönlendirdiği yaşam standartları ile beraber bireysel ve toplumsal beklentiler de değişime uğramıştır. Öç alma ile başlayan ceza sistemleri önceleri bireysel kısasa takiben kamusal kısasa o da zamanla ıslah odaklı kamusal adalet anlayışına dönüşmüştür. Kamusal adalet anlayışı ise liberal akımların da tesiriyle bireysel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yeni arayışlara yönelmiştir.

Devamını oku...
 


Sayfa 14 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 21 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Sıkıntılarla karşılaştığınızda gülmeyi öğrenmezseniz, yaşlandığınızda gülecek hiçbirşeyiniz olmaz