ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Arabuluculuk Sürecinde Neler Olur?

E-posta Yazdır PDF

Diğer uyuşmazlık çözümleriyle kıyaslandığında arabuluculuk gayri resmi, doğaçlama bir süreç hissi verebilir. Kimberlee Kovach ‘ın “Uyuşmazlık Çözümün El kitabı”nda yazdığı gibi arabuluculuk aşağıdaki aşamaların bazılarını veya hepsini içerebilir:

Devamını oku...
 

Turkey’s ‘Sea Changes’ Mean Mediation Development

E-posta Yazdır PDF

Located in Asia Minor and Eastern Europe, Turkey is a bridge—both geographical, and, increasingly, politically and economically—linking Asia, Europe, and the Middle East. Founded as a republic in 1923 after the dissolution of the Ottoman Empire, Turkey is a parliamentary democracy with a predominantly Muslim population, mostly Sunni, of about 70.4 million people. Turkey has candidate status in the European Union, and is a member of several international organizations, including the North Atlantic Treaty Organization, the Organization of the Islamic Conference, and the World Trade Organization.

Devamını oku...
 

Adalet Bakanlığından Arabuluculuk Eğitimine İlişkin Açıklama

E-posta Yazdır PDF

Adalet Bakanlığı, bazı eğitim kurumlarının Bakanlığın bilgisi dahilinde arabuluculuk eğitimi verdikleri iddilarına ilişkin olarak, Bakanlığın söz konusu eğitim kurumları ile herhangi bir şekilde görüşme yapmasının ve bu kurumlara onay vermesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Devamını oku...
 

ABDde Bir Arabulucunun Seçilmesi ve Rekabet Şartları

E-posta Yazdır PDF

Harvard Program on Negotiation (Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Müzakere Programı), müzakere biliminin gelişiminde dünyada hatırı sayılır ve öncü bir rol üstlenmiş durumdadır. Düzenli bültenleri, yayınladığı kitaplar ve internet sitesi ile bu konudaki liderliğini "tecrübeleri paylaşarak" artırmaktadır. Ticari müzakereler, çatışma yönetimi, kriz yönetimi, uyuşmazlık çözümü, kolaylaştırıcılık, aile ilişkileri, finansal müzakere, kişisel müzakere ve arabuluculuk konularında stratejiler ve ipuçları yayınlayan Harvard Müzakere Programının, arabuluculuk ile ilgili en son yayını ise "Arabulucu Seçimi" ile ilgili.

Devamını oku...
 

Uzlaşma El Kitabı (e-kitap)

E-posta Yazdır PDF

"Ceza Adalet Sisteminde Uzlaşma Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında uygulayıcılar ve değerli akademisyenlerin katkılarıyla geliştirilen "Uzlaşma El Kitabı" nın önsözlerini, içindekiler bölümünü ve indirme linklerini aşağıda bulabilirsiniz. Kitap,  uzlaşma kurumunun Türkiye'de etkin bir şekilde uygulanması yönünde savcı, hakim ve uzlaştırmacılar dahil olmak üzere uygulayıcılara yönelik pratik bilgileri içermektedir.

Devamını oku...
 


Sayfa 13 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 13 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Başarısızlık tekrar daha zekice başlamak için fırsattır.

Henry Ford