ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Haberler / Etkinlikler
Haberler / Etkinlikler

Gündem Arabuluculuk Kanunu Tasarısına Hazırlanıyor

E-posta Yazdır PDF

Son günlerde birçok yayın organında Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı Konusunda bilgilendirmeler yapılmaktadır. Henüz Adalet Komisyonu ve Plan ve Bütçe komisyonundan geçmemiş olmasına karşın konunun gündeme taşınmasından yakın zamanda ilgili komisyonların gündemine geleceği anlaşılmaktadır.

Devamını oku...
 

Yargıtay Başkanı: Yargının kurtuluşu istinaf ve arabuluculuk gibi ADR yollarında

E-posta Yazdır PDF

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay'daki iş yükünü azaltmak için yeni daire kurulmasının hiç bir zaman soruna köklü bir çözüm getirmeyeceğini belirterek, “Sorunun köklü çözümü şu anda Bölge Adliye Mahkemelerini hayata geçirmekten başka bir şey olarak görünmüyor” dedi.

Devamını oku...
 

Giresunda Anlaşmazlık Çözümü, Müzakere ve Akran Arabuluculuğu Konferansı Düzenlendi

E-posta Yazdır PDF

Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda anlaşmazlık çözümü, müzakere ve akran arabuluculuğu eğitimi adı altında bir konferans ve çalıştay gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 

Restorative Circles Atölye Çalışmaları

E-posta Yazdır PDF

İstanbul (23 Kasım) ve Ankara (27-28 Kasım 2010) Gruplarda, Kuruluşlarda, Topluluklarda ve Ailelerde Çatışmalardan Öğrenmek İçin: Restorative Circles

Yanlış anlamalar ve çatışmalar yaşamın çeşitliliğinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Ancak bir çatışma durumunda, grup olarak yapabilmek şöyle dursun bireysel olarak bile ilişkilerimize zarar vermeyecek ve acıya neden olmayacak şekilde davranmayı çok azımız biliyoruz. Restorative Circles; bireylere, ailelere, gruplara, kuruluşlara ve topluluklara, çatışmaların yıkıcı değil, güven içinde ve yapıcı bir şekilde iletişimi sürdürerek yaşanması için çeşitli yollar öneriyor.

Devamını oku...
 

Denizlide Arabuluculuk Semineri

E-posta Yazdır PDF

 

Türkiye'de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi Oluşturulması projesi kapsamında Denizli'de de seminer düzenleniyor. Adalet Bakanlığı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile İngiltere Büyükelçiliği ortaklığı ile yürütülen “Türkiye’de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi’nin Oluşturulması” Projesi kapsamında Hukukî Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konulu bölgesel seminerler dizisinin üçüncüsü 6 Kasım 2010 Cumartesi günü Denizli’de gerçekleşecek.

Devamını oku...
 


Sayfa 5 - 13

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 6 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Bana söylersenunutabilirim. Gösterirsen anımsayabilirim. Ama beni de katarsan anlarım.

Kızılderili Atasözü