ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Haberler / Etkinlikler
Haberler / Etkinlikler

Giresun Barosu: Avukatlık mesleğini baltalayan arabuluculuk yasa tasarısına karşıyız

E-posta Yazdır PDF

Arabuluculuk Kanun Tasarısındaki Düzenlemeler, yargıda çözümü Yargının temel ayakları olan Hakim, Savcı ve Avukat üçgeninden çıkarıp değişik farklı bir alana taşımaktır. Bu Yasa tasarısı Yargı gücünün savunma ayağını felç etmektedir.

Devamını oku...
 

Samsun Barosunun Arabuluculuk Kanunu Tasarısı İle İlgili Görüşü

E-posta Yazdır PDF

Öncelikle Arabuluculuk ihtiyaç sonucu doğmuş bir yol olarak düşünülmüş ise de; Arabuluculuk kavramı, olması gerektiği şekilde düşünüldüğünde 1136 sayılı avukatlık kanunun 35/a maddesinde vardır. Birçok avukat meslektaşımız bu maddeyi zaten işletmektedirler. Burada adı “Uzlaşma Sağlama”dır. Getirilmek istenilen Arabuluculuk adı altında belki yeni bir meslek türü geliştirmek olacaktır. Korkulan Adalete, avukatlık mesleğine, avukatlara, vatandaşa zarar verecek, güven duygusunu zedeleyecek, Adaletin dışında Adalete yabancı unsurları davet edici olmasıdır.

Devamını oku...
 

TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşarın 22. Baro Başkanları Toplantısında Yaptığı Konuşma

E-posta Yazdır PDF

 

Değerli Başkanlar, Türkiye Barolar Birliği yönetimi olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Dün katılan herkes için son derece yararlı olduğuna inandığımız “Dünyada Arabuluculuk Uygulamaları” konulu semineri, bugün ise Baro Başkanları toplantısı düzenlemekten amacımız, arabuluculuk üzerinde “bilgi sahibi olduktan sonra görüş sahibi olmak”tır. Buna gereksinim duymamızın nedeni, şimdilerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminde olan Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Yasa Tasarısı üzerinde Barolar olarak, Türkiye Barolar Birliği olarak sağlıklı ve ortak bir görüş oluşturmaktır.

Devamını oku...
 

TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşarın "Dünyada Arabuluculuk Uygulamaları" Seminerinde Yaptığı Konuşma

E-posta Yazdır PDF

Sizleri Türkiye Barolar Birliği adına, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına kendi adıma sevgi ve saygı ile selamlıyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Sempozyumumuza gerek yurtdışından, gerekse ülkemizin Ankara’ya uzak illerinden gelerek konuşmacı olarak katılan değerli konuşmacılara, Türkiye Barolar Birliği adına, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına, kendi adıma, hem geldikleri, hem de sunacakları bilgi ve yapacakları katkı için teşekkür ediyorum.

Devamını oku...
 

Ankara Barosu: Baroları, Avukatı Yok Sayan Arabuluculuğa Karşı Demokratik Mücadeleye Çağırıyoruz

E-posta Yazdır PDF

Avukatsız yargılamanın yolunu açan tasarıya Ankara Barosu’ndan tepki geldi. Avukatsız yargılamanın yolunu açan “Hukuk Uyuşmazlıklarında arabuluculuk Kanun Tasarısı”na Ankara Barosu’ndan tepki geldi.

Devamını oku...
 


Sayfa 3 - 13

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 19 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Asla Öfkelenme. Asla tehdit etme. Akıllı ol.

Don Corleone