ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Haberler / Etkinlikler Avukatlar İçin Temel Arabuluculuk Becerileri Eğitimi - İstanbul

Avukatlar İçin Temel Arabuluculuk Becerileri Eğitimi - İstanbul

E-posta Yazdır PDF

14-15 ŞUBAT 2009

İstanbul Bilgi Üniversitesi-Dolapdere Kampüsü

Avrupa Komisyonu tarafından maddi olarak desteklenen ve ADR Center SpA (İtalya) başkanlığında uluslarası bir konsorsiyum tarafından yürütülen “Adalete Daha İyi Erişim için Teknik Yardım-Türkiye” projesi kapsamında  1000 (bin) avukat Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri üzerine Temel Arabuluculuk Becerileri eğitimi alacaktır. Bu aktivitenin hedefi, Alternatif Uyuşmazlık Çözümlerinin varlığı ve sağlayacağı faydalar konusunda hem hukuk çevresini hem de kamuoyunu bilgilendirmek ve bunun yanında Alternatif Uyuşmazlık Çözümlerinin ve özellikle arabuluculuk uygulamasının Türkiye genelinde yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu kapsamda düzenlenecek iki günlük üçüncü eğitim İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Merkezi desteği ve katkısıyla 14-15 Şubat 2009 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi, Dolapdere Kampüsü’nde yapılacaktır.

Eğitimler, Toolkit Company ve ACB Group B.V (Nuland/Lahey, HOLLANDA) şirketlerinde İcra Direktörü, Utrecht Üniversitesi’nde (Utrecht, HOLLANDA) İş Arabuluculuğu ve Anlaşmazlık Yönetimi eğitmenliği ve aynı üniversitede arabuluculuk üzerine yan dal yapmış olan projenin ADR Uzmanı, Manon Schonewille, Hamline Üniversitesi (ABD) Hukuk Fakültesi’nde Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Profesörü, ADR Center SpA (Roma, İTALYA) Başkanı ve Proje Lideri Profesör Giuseppe de Palo ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi İdil Elveriş tarafından verilecektir. Profesör Giuseppe de Palo, İdil Elveriş ve Manon Schonewille, bu benzersiz eğitim fırsatını sunarken, Av. Ferda Paksoy (Proje Adli Yardım Uzmanı) ve  Av. Aşiyan Süleymanoğlu (Proje Asistanı)  ile birlikte çalışacaklardır.

İlgilenen avukatların ekli Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak en geç 09 Şubat 2009 tarihine kadar Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız e-posta adresine göndermeleri rica olunur.

Proje ve özellikle de eğitimler hakkında daha fazla bilgi ve eğitim programı, ADR Center’in uluslararası alt-sitesinden edinilebilir:

www.adrcenter.com/international

Başvuru Formu

 

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 14 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Aklı ile övünen kişi hücresinin genişliği ile övünen mahkuma benzer.

Albert Einstein