ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Haberler / Etkinlikler Avukatlar İçin Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Eğitimi - Mersin

Avukatlar İçin Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Eğitimi - Mersin

E-posta Yazdır PDF

Halen devam etmekte olan Adalet Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu’nun faydalanıcı kurum olarak yer aldığı ve Avrupa Birliği Komisyonunca finanse edilen Adalete Daha İyi Erişim Projesi, başkanlığını merkezi Roma’da bulunan ADR Center’ın yaptığı ve Effective Dispute Resolution (İngiltere), IBF International Consulting (Belçika), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Türkiye) ve Pricewaterhouse Coopers Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti (Türkiye)’nin de ortağı olduğu bir konsorsiyum tarafından yürütülmektedir.

Proje kapsamında 1000 avukat Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri üzerine bilgilendirme eğitimi alacaktır. Bu aktivitenin hedefi, Alternatif Uyuşmazlık Çözümlerinin varlığı ve sağlayacağı faydalar konusunda hem hukuk çevresini hem de kamuyu bilgilendirmek ve bunun yanında Alternatif Uyuşmazlık Çözümlerinin ve özellikle arabuluculuk uygulamasının yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Bu kapsamda Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri üzerine verilecek üç günlük ikinci eğitim Mersin Barosu ve Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Merkezi desteği ve katkısıyla 19-21 Aralık 2008 tarihleri arasında Gökdelen 16. kat Mersin adresinde yapılacaktır. Bu eğitim sadece avukatlara yönelik olup, katılım 200 kişi ile sınırlandırılmıştır. Eğitimlere katılım ücretsiz olup, öğle yemeği ve kahve-çay ikramları konsorsiyum tarafından sağlanacaktır. Yakın illerden gelerek eğitim alacak avukat katılımcılardan başvuru sırasına göre belirlenecek 25 kişinin ulaşım ve konaklama masrafları için belirlenmiş olan miktar Proje kapsamında Konsorsiyum tarafından karşılanacaktır. 19 Aralık, 2008 Cumartesi günü yapılacak olan ilk eğitim saat: 9:30 de başlayacaktır.

Eğitimler, Toolkit Company ve ACB Group B.V (Nuland/The Hague, HOLLANDA) şirketlerinde İcra Direktörü, Utrecht Üniversitesinde (Utrecht, HOLLANDA) İş Arabuluculuğu ve Anlaşmazlık Yönetimi konusunda doçent ve arabuluculuk konusunu yardımcı dal olarak seçmiş olan Projenin ADR Uzmanı, Bn. Manon Schonewille ve Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde Öğretim Görevlisi Dr. Esra Çuhadar-Gürkaynak tarafından verilecektir. Dr. Çuhadar Gürkaynak ve Bn. Schonewille, bu benzersiz eğitim fırsatını sunarken, uluslararası alternatif uyuşmazlık çözüm uzmanları (Hukukçu/Arabulucular) ile birlikte çalışacaklardır. Eğitim dili İngilizce olup, eğitim sürecince simültane çeviri yapılacaktır.

İlgilenen meslektaşlarımızın ekli Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak 15 Aralık 2008 tarihine kadar Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız e-posta adresine göndermeleri veya Mersin Barosu kalemine teslim etmeleri rica olunur. 200 başvurunun tamamlanması halinde sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. Proje ve özellikle de eğitimler hakkında daha fazla bilgi ve eğtim programı, ADR Center’in uluslararası alt-sitesinden edinilebilir: www.adrcenter.com/international

Saygılarımızla.

Avukat M.E. Seçkin ARIKAN

Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Başkanı

Proje ve Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri eğitimi için daha detaylı bilgi almak isterseniz:
www.ankarabarosu.org.tr - www.aucm.org.tr - www.adrcenter.com

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


 

Değerli Katılımcılar;

Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından finanse edilen Adalete Daha İyi Erişim-Türkiye projesi kapsamında 19-21 Aralık tarihleri arasında Mersin’de düzenlenecek olan 2. Temel Arabuluculuk Becerileri Eğitimi’ne göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederiz. Başvuru yapanlar http://www.adrcenter.com/international/basic-mediation-skills-training-19-21-dicember-2008,-mersin.html adresini ziyaret edip, eğitim gündemine ve eğitim materyallerine bu adresten ulaşabilir.

Katılım sayısı 200 avukat ile sınırlandırıldığı için bu tarihten sonra yapılan başvuruları ne yazık ki kabul edemeyeceğiz. Proje kapsamında 2 eğitim daha düzenlenecektir. Aşağıda diğer eğitim tarihleri belirtilmiştir. Eğitimlere ve proje kapsamında organize edilecek olan Uluslarası Sempozyumlara ilişkin duyurular en kısa süre içinde yapılacaktır.

14-15 Şubat 2009, İstanbul

14-15 Mart 2009, Ankara

 

 

Saygılarımızla,

 

Adalete Daha İyi Erişim için Teknik Yardım-Türkiye Projesi

 

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 30 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Kazan-kazan, gafillerin kaybettiği bir oyuna dönüşebilir

Jim Camp