ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Haberler / Etkinlikler Adalete Daha İyi Erişim Projesi - Avukatlar İçin Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Eğitimi

Adalete Daha İyi Erişim Projesi - Avukatlar İçin Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Eğitimi

E-posta Yazdır PDF

Halen devam etmekte olan Adalet Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu'nun faydalanıcı kurum olarak yer aldığı ve Avrupa Birliği Komisyonunca finanse edilen Adalete Daha İyi Erişim Projesi, başkanlığını merkezi Roma'da bulunan ADR Center'ın yaptığı ve Effective Dispute Resolution (İngiltere), IBF International Consulting (Belçika), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Türkiye) ve Pricewaterhouse Coopers Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti (Türkiye)'nın de ortağı olduğu bir konsorsiyum tarafından yürütülmektedir.

Proje kapsamında 1000 avukat Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri üzerine bilgilendirme eğitimi alacaktır. Bu aktivitenin hedefi, Alternatif Uyuşmazlık Çözümlerinin varlığı ve sağlayacağı faydalar konusunda hem hukuk çevresini hem de kamuyu bilgilendirmek ve bunun yanında Alternatif Uyuşmazlık Çözümlerinin ve özellikle arabuluculuk uygulamasının yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Bu kapsamda Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri üzerine verilecek üç günlük ilk eğitim Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Merkezi desteği ve katkısıyla 25-27 Ekim 2008 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Gazi Ek binası Konya Yolu, Beşevler- Ankara adresinde giriş katında bulunan Konferans Salonunda yapılacaktır. Bu eğitim sadece avukatlara yönelik olup, katilim 200 kişi ile sınırlandırılmıştır ve eğitim sonunda katılımcılara eğitim sertifikaları alacaklardır. Eğitimlere katılım ücretsiz olup, öğle yemeği ve kahve-çay ikramları konsorsiyum tarafından sağlanacaktır. Yakın illerden gelerek eğitim alacak avukat katılımcılardan başvuru sırasına göre belirlenecek 25 kişinin ulaşım ve konaklama masrafları için belirlenmiş olan miktar Proje kapsamında Konsorsiyum tarafından karşılanacaktır. 25 Ekim, 2008 Cumartesi günü yapılacak olan ilk eğitim saat: 11:00' de başlayacaktır.

Eğitimler, Toolkit Company ve ACB Group B.V (Nuland/The Hague, HOLLANDA) şirketlerinde İcra Direktörü, Utrecht Üniversitesinde (Utrecht, HOLLANDA) İş Arabuluculuğu ve Anlaşmazlık Yönetimi konusunda doçent ve arabuluculuk konusunu yardımcı dal olarak seçmiş olan Projenin ADR Uzmanı, Bn. Manon Schonewille ve ADR Center SpA (Roma, İTALYA) Başkanı ve Hamline Üniversitesi, Hukuk Fakültesinde (St. Paul, ABD) Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Hukuku Profesörü olan Proje Lideri, Profesör Giuseppe de Palo tarafından verilecektir. Profesör de Palo ve Bn. Schonewille, bu benzersiz eğitim fırsatını sunarken, uluslararası alternatif uyuşmazlık çözüm uzmanları (Hukukçu/Arabulucular) ile birlikte çalışacaklardır. Eğitim dili İngilizce olup, eğitim sürecince simültane çeviri yapılacaktır.

İlgilenen meslektaşlarımızın ekli Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak 20 Ekim 2008 tarihine kadar 309 22 37 numaralı faksa göndermeleri veya Ankara Barosu kalemine teslim etmeleri rica olunur. 200 başvurunun tamamlanması halinde sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. Eğitime katılacak meslekdaşlarımızın eğitim öncesinde ADR Center-İtalya web sayfasından eğitim dokümanlarını ve programını kontrol etmeleri ve indirmeleri gerekmektedir. www.adrcenter.com/international

Saygılarımızla.

ANKARA BAROSU

ALTERNATİF UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM MERKEZİ

 

BAŞVURU FORMUNU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 14 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Fizikte esas kavram enerji, sosyal bilimlerde ise esas kavram güçtür.

Bertrand Russel