ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Trabzonda Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk semineri yapıldı

E-posta Yazdır PDF

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Tuncay Tutar, hukuki uyuşmazlıklarda arabuluculuk konusunda 'Mutlaka bir yerinden uygulamaya başlamamız gerekiyor. Uygulama sırasında eksiğini, gediğini takip edip, daha güzeli hep birlikte yakalamaya çalışmalıyız' dedi.

Devamını oku...
 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Akran Arabuluculuk Kursu

E-posta Yazdır PDF

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından, okul yönetimi konusunda Yatılı ilköğretim bölge okulları rehber öğretmenlerini bilgilendirmek ve Akran Arabuluculuğu programının YİBO’ların da  etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamak için bir eğitim düzenlenmesine karar verilmiştir. Eğitim duyurusu şu şekildedir:

Devamını oku...
 

Boşanma ve Boşanma Arabuluculuğu

E-posta Yazdır PDF

Boşanma

Boşanma resmi olarak evli olan iki kişinin mahkeme kararı ile ayrılmaları ile sonuçlanan bir süreçtir. Boşanma tıpkı evlilik gibi bir olay değil bir olgudur. Uzmanlar kötü giden bir evliliktense iyi bir boşanmanın hem çift hem de çocuklar için daha iyi olduğunu vurgulamaktadır.

Devamını oku...
 

Malatyada Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Semineri - 18 Eylül 2010 Cumartesi

E-posta Yazdır PDF

 

Malatya'da, "Türkiye'de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi'nin Oluşturulması Projesi" kapsamında "Hukuki Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk" konulu bölgesel seminer düzenlenecek.

Devamını oku...
 

6th ICC International Commercial Mediation Competition

E-posta Yazdır PDF

 

The Organizing Committee of the 6th ICC International Commercial Mediation Competition is pleased to announce that you can now apply online.

Next year’s Competition will take place from 4 – 9 February 2011 in Paris, and ICC will select about 50 teams from universities all over the world and over 100 professional mediators to participate in this unique event.

Devamını oku...
 


Sayfa 11 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 72 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

İyi bir anlaşma, her iki taraf için de iyi olmalıdır.

Sumner Redstone