ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Denizlide Arabuluculuk Semineri

E-posta Yazdır PDF

 

Türkiye'de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi Oluşturulması projesi kapsamında Denizli'de de seminer düzenleniyor. Adalet Bakanlığı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile İngiltere Büyükelçiliği ortaklığı ile yürütülen “Türkiye’de Arabuluculuk Uygulama Kapasitesi’nin Oluşturulması” Projesi kapsamında Hukukî Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk konulu bölgesel seminerler dizisinin üçüncüsü 6 Kasım 2010 Cumartesi günü Denizli’de gerçekleşecek.

Devamını oku...
 

Maltepe Üniversitesi SOYAÇda Arabuluculuk Eğitimi Düzenlendi

E-posta Yazdır PDF

Dünyada çok çeşitli alanlarda kullanılmaya başlanan ‘arabuluculuk’ yöntemi Türkiye’de de yer ediniyor. Sokak çocuklarıyla ilgili çalışan uzmanlar ve akademisyenler arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak isteyen SOYAÇ da bir ‘arabuluculuk’ eğitimi düzenledi

Devamını oku...
 

Anayasal Hak ve Hürriyetler ile Yargılamaya Hakim Olan İlkeler Işığında Arabuluculuk

E-posta Yazdır PDF

GİRİŞ

 

Arabuluculuk, bir uyuşmazlık çözüm yolu olarak insanlık tarihi kadar eski olmasına karşılık, hukuk sistemiyle bütünleşmesi itibariyle yeni bir yöntemdir. Bu sebeple çağdaş arabuluculuğun, sulh mahkemeleri ve hukuk hâkimlerinin tarafları sulha teşviki gibi geleneksel uyuşmazlık çözüm yollarından ayrılması gerekir.

Devamını oku...
 

IX. Türk Medenî Usûl ve İcra İflâs Hukukçuları Toplantısının Konusu: Arabuluculuk

E-posta Yazdır PDF

2002 yılından beri düzenli olarak sürdürülen Türk Medenî Usûl ve İcra İflâs Hukukçuları Toplantılarının dokuzuncusu, 15-16 Ekim 2010 tarihleri arasında, Ankara Hakimevi'nde yapılacaktır. Bu yılki toplantının konusu, “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk” olarak belirlenmiştir.Toplantı programı şu şekildedir:

Devamını oku...
 

Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Çalışma Raporu 2008 - 2010

E-posta Yazdır PDF

2004 yılı Aralık ayında kurulan Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi (AUÇM) gönüllü meslektaşlarımızın katılımı ile Ocak 2005 ayından itibaren toplanmaya başlamıştır. AUÇM Yönetmeliği, Baromuz Yönetim Kurulu tarafından 23.2.2005 günlü toplantısında 20/2 sayılı kararı ile kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Devamını oku...
 


Sayfa 10 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 41 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Deha, hergün saat sekizde çalışma masasına oturup gece on ikide kalkmaktır.

Paul Walery