ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşarın 22. Baro Başkanları Toplantısında Yaptığı Konuşma

E-posta Yazdır PDF

 

Değerli Başkanlar, Türkiye Barolar Birliği yönetimi olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Dün katılan herkes için son derece yararlı olduğuna inandığımız “Dünyada Arabuluculuk Uygulamaları” konulu semineri, bugün ise Baro Başkanları toplantısı düzenlemekten amacımız, arabuluculuk üzerinde “bilgi sahibi olduktan sonra görüş sahibi olmak”tır. Buna gereksinim duymamızın nedeni, şimdilerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminde olan Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Yasa Tasarısı üzerinde Barolar olarak, Türkiye Barolar Birliği olarak sağlıklı ve ortak bir görüş oluşturmaktır.

Devamını oku...
 

TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşarın "Dünyada Arabuluculuk Uygulamaları" Seminerinde Yaptığı Konuşma

E-posta Yazdır PDF

Sizleri Türkiye Barolar Birliği adına, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına kendi adıma sevgi ve saygı ile selamlıyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Sempozyumumuza gerek yurtdışından, gerekse ülkemizin Ankara’ya uzak illerinden gelerek konuşmacı olarak katılan değerli konuşmacılara, Türkiye Barolar Birliği adına, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına, kendi adıma, hem geldikleri, hem de sunacakları bilgi ve yapacakları katkı için teşekkür ediyorum.

Devamını oku...
 

Ankara Barosu: Baroları, Avukatı Yok Sayan Arabuluculuğa Karşı Demokratik Mücadeleye Çağırıyoruz

E-posta Yazdır PDF

Avukatsız yargılamanın yolunu açan tasarıya Ankara Barosu’ndan tepki geldi. Avukatsız yargılamanın yolunu açan “Hukuk Uyuşmazlıklarında arabuluculuk Kanun Tasarısı”na Ankara Barosu’ndan tepki geldi.

Devamını oku...
 

İstanbul Barosu: Arabuluculuğa Hayır!

E-posta Yazdır PDF

Bir süreden beri yargının iş yükü bahane edilerek, avukatlık mesleğine, vatandaşın hak ve hukukuna saldırı niteliği taşıyan "arabuluculuk kurumu" yeniden gündeme getirilmektedir. İstanbul Barosu olarak "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanun Tasarısı" ile getirilmek istenilen arabuluculuğa tümüyle ve ilkesel olarak karşıyız; Çünkü:

Devamını oku...
 

Türk Patent Enstitüsü Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Semineri

E-posta Yazdır PDF

 

Türk Patent Enstitüsü ve Alman Uluslararası Hukuki İşbirliği Vakfı ile birlikte yürütülmekte olan AB Eşleştirme Projesi kapsamında 21-22 Şubat 2011 tarihlerinde Türk Patent Enstitüsü'nde "Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri" konulu bir seminer düzenleniyor.

Devamını oku...
 


Sayfa 7 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 47 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

İnsanlar aslında değişime direnç göstermezler, değiştirilmeye direnç gösterirler.

A. Kadir Varoğlu