ARABULUCU.COM

İnsanlara çözüm üretirken kullanabilecekleri güçlü araçlar sağlar...

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Türk Yargı Sisteminde Çok Seçenekli Adliyeler

E-posta Yazdır PDF

Multi-Option Courthouses in the Turkish Judicial System

 

The use of alternative dispute resolution in the legal system is not new for lawyers. Many of the ADR methods in current use have existed for hundred years in various legal systems. ADR methods, however, did not become widespread until 1970’s. ADR has spread successfully throughout both the Anglo-Saxon and civil law countries in these years. Civil justice has been in crisis for a long time. Justice is not was not accessible to everyone because of rising costs and overcrowded courts.

Devamını oku...
 

Arabuluculuk Kanunu Tasarısı üzerinde yapılan tartışmalar ve eleştiriler devam ediyor

E-posta Yazdır PDF

TBMM Adalet Alt Komisyonunda görüşülen, Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı üzerinde geçen dönem yapılan tartışmalar ve eleştiriler bu dönem de devam ediyor.

Devamını oku...
 

Arabuluculuk tasarısı tasarı hukukçular arasında tartışma yarattı

E-posta Yazdır PDF

Hukuk uyuşmazlıklarında arabulucu kullanılmasını düzenleyen tasarı tartışma yarattı. İstanbul Baro Başkanı Kocasakal tasarıyı eleştirirken, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Coşar çekimser kaldı Adalet Komisyonu, geçen dönem görüşülemediği için kadük kalan ve bu dönem yenilenen Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı’nı alt komisyona sevk etti. Ancak, hukuk uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözümünü düzenleyen tasarı, hukukçular arasında tartışma yarattı. İşte görüşler:

Devamını oku...
 

TBMM Adalet Komisyonu arabuluculuk kanunu tasarısını alt komisyona sevketti

E-posta Yazdır PDF

 

TBMM Adalet Komisyonu, hukuk uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözümünü düzenleyen tasarıyı alt komisyona sevketti. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, arabuluculuk sisteminin amacının, uyuşmazlıkların tarafların gözetiminde daha kısa sürede, daha az masrafla çözümlenmesi olduğunu belirterek, “Normal yargılamada bir kazanan bir de kaybeden vardır. Oysa alternatif uyuşmazlık çözüm yolunda herkes kazanmaktadır” dedi.

Devamını oku...
 

İstanbul Barosundan Arabuluculuğa Karşı Kırmızı Kart Protestosu

E-posta Yazdır PDF

Fransa, İtalya, Fas, Hollanda, Brezilya, ABD, Çin, Kanada, İngiltere, Almanya ve Yunanistan olmak üzere 11 ülke temsilcisinin konuşmacı,  30 Baro Başkanı veya temsilcisi ile pek çok hakim ve avukatın izleyici olarak katıldığı “Dünyada Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Uygulamaları” konulu Uluslararası Çalıştay, başta İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte 50’ye yakın İstanbul Barosu avukatı tarafından ellerinde bulunan pankartlar ve kırmızı kartlarla toplantının yapıldığı salona girilmek suretiyle protesto edildi.

Devamını oku...
 


Sayfa 4 - 35

Anketler

Size göre arabuluculuk gelecek 10 yılda hangi yönde şekil alacak?
 

Kimler Sitede

Şu anda 41 ziyaretçi çevrimiçi

Reklam

Düşünmeye Değer

Kimse başarı merdivenlerini iki elleri ceplerinde tımanmamıştır.

J. Ortega y Gasset